Pufa do pokoju dziecięcego – modny i wygodny dodatek!

pufy

W pokojach dziecięcych zwykle nie umieszcza się kompletów wypoczynkowych. Zatem wtedy, gdy dziecko zaczyna zapraszać do siebie znajomych, pojawia się problem ze znalezieniem dla nich miejsca do siedzenia. Szybkim i tanim rozwiązaniem są wygodne pufy – teraz można kupić je w wielu ciekawych wzorach i kolorach!

 

Pufy idealnie nadają się do używania jako dodatkowe siedziska. Często umieszczamy je w salonach, gdy potrzebujemy jeszcze jednego miejsca dla gości – mogą wtedy służyć też jako podnóżki. Również sprawdzą się w pokoju dziecięcym – wtedy mogą być również rekwizytami podczas różnych dziecięcych zabaw. Jakie pufy sprawdzą się wtedy najlepiej?

Zwykła pufa czy worek?

Obecnie w sklepach możemy znaleźć dwa główne rodzaje puf, a mianowicie pufy zwykłe, najczęściej w kształcie sześcianu albo prostopadłościanu, albo pufy – worki, które wypełnione są styropianowymi kuleczkami.

Zwykłe pufy są dobre jako siedziska i podnóżki. Wiele model ma też podnoszone do góry siedzisko i możemy wtedy zrobić z nich dodatkowe miejsce do przechowywania, na przykład na zabawki. Zatem sprawdzą się w małych pokojach dziecięcych, gdzie liczy się każdy centymetr i miejsce do przechowywania zawsze jest mile widziane.

Jednak dzieciaki wolą pufy – worki. Są nie tylko modne, ale również bardzo wygodne! Pufy tego rodzaju najczęściej mają kształt dużej piłki lub mogą mieć dodatkowe oparcie. Dodatkowo w zestawie często możemy znaleźć małe podnóżki. Dzięki temu można używać ich także jako komfortowe fotele. Można na nich siedzieć, leżeć, bawić się, więc są naprawdę wszechstronne.

Jak wybrać najlepszą pufę – worek?

Jeśli chcesz zrobić dziecku niespodziankę, wybierz pufy – worki. Obdarowany na pewno będzie zadowolony! Jak wybrać najlepszy mebel tego rodzaju? W sklepach znajdziemy wiele propozycji, więc warto przyjrzeć się im bliżej.

Pufy dla dzieci – worki najczęściej wykonuje się z pokrowca z kuleczkami styropianowymi, który umieszczany jest w zewnętrznej powłoce – najczęściej wykonanej z trwałej skóry ekologicznej. Eko-skóra jest najlepszym wyborem, ponieważ jest wytrzymała i nie rozciąga się, dlatego pufa zachowuje swój kształt.

Plusem będzie zamek w wewnętrznym pokrowcu na kuleczki. Dlaczego? Z czasem styropian zmniejsza swoją objętość i pufa nie będzie już taka sprężysta i dobrze wypełniona jak na początku. Wtedy możemy dokupić kuleczki i dosypać je w odpowiedniej ilości. Oczywiście, to możliwe też wtedy, gdy pokrowiec nie ma zamka – wtedy robimy otwór i zaszywamy go, ale zamek jest znacznie wygodniejszy.

Naturalnie, nie można zapomnieć też o kwestiach estetyki. Sprzedawcy puf, między innymi sklep Centrum Krzeseł, gdzie znajdziemy je w wielu interesujących wariantach nie tylko do pokoju dziecięcego, ma do wyboru mnóstwo kolorów. Możemy wybrać pufy w jednolitym kolorze albo przypominające piłki nożne – będą kapitalnym zakupem dla małego fana tej dyscypliny.

Ile kosztują pufy – worki i zwykłe pufy?

Ceny nie są wysokie, dlatego możemy wyposażyć pokój dziecięcy w takie efektowne dodatki bez ponoszenia wysokich kosztów.

Za pufę – worek w mniejszym rozmiarze zapłacimy od około 170 złotych wzwyż. Gdy poszukujemy większego modelu, będziemy musieli zapłacić nawet około 700 złotych, ale do pokojów dziecięcych nie musimy wybierać dużych puf. Pufy klasyczne – z otwieranym siedziskiem, kosztują już od około 80 złotych.

Wiele ciekawych modeli można znaleźć już teraz przez internet – to właśnie w sklepach on-line asortyment jest najszerszy, dlatego możemy bez problemu znaleźć takie pufy, które będą podobały się dziecku i będą świetnym dodatkiem do jego pokoju, a przy tym nie będziemy musieli płacić za nie bardzo dużo. Życzymy udanych zakupów!


mtbloger

No description.Please update your profile.

1 COMMENT

mtbloger

  • 11 marca, 2018 AT 11:38 pm

Dobra pufa nie jest zła 🙂