Praca w domu. Jakie fotele obrotowe sprawdzą się najlepiej?

fotel obrotowy

Coraz więcej osób pracuje dzisiaj w domu. Home office to domena wielu zawodów, głównie w przypadku stanowisk wymagających dostępu do komputera i internetu. Dodatkowo, sytuację nasiliła epidemia koronawirusa, która spowodowała, że wielu pracowników zaczęło realizować swoje obowiązki w domowym zaciszu. Wybór właściwego fotela biurowego jest wtedy priorytetem!

Bóle pleców, drętwienie mięśni, problemy z ruchomością nadgarstka, uczucie ciężkości nóg – to tylko niektóre konsekwencje korzystania z nieodpowiedniego fotela biurowego. Pracodawca, który przygotowuje stanowiska pracy dla swoich pracowników, ma w obowiązku przestrzegać zasad BHP. Oznacza to, że musi on także wyposażyć je we fotele biurowe, które będą wyróżniały się właściwą ergonomią.

Wybór takich foteli ma także kluczowe znaczenie w kontekście bezpieczeństwa pracy biurowej. Co zatem warto wybrać, gdy obowiązki realizuje się w home office w swoim domu?

Ergonomia pracy biurowej

Praca biurowa także powoduje szereg zagrożeń dla pracownika. Stałe przebywanie w pozycji siedzącej może mieć negatywny wpływ na kręgosłup, co może prowadzić do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, a nawet przekładać się na rozwój schorzeń, na przykład dyskopatii prowadzącej do choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Właśnie dlatego każda osoba wykonująca pracę biurową powinna zadbać o ergonomię swojego stanowiska pracy. Powinno składać się ono z biurka lub innego blatu, a także z siedziska.

Kluczowy jest wybór właściwego fotela biurowego. Najczęściej to fotel obrotowy, ale warto wskazać, że nie każdy dostępny w sprzedaży model będzie nadawał się do pracy przy biurku. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Ergonomiczne fotele biurowe

Aby fotel biurowy spełniał wymogi ergonomii, powinien posiadać odpowiednią konstrukcję. W związku z tym przed zdecydowaniem się na zakup takiego mebla warto sprawdzić, czy rzeczywiście będzie on w stanie zapewnić właściwe bezpieczeństwo pracy w pozycji siedzącej.

Ergonomiczne fotele biurowe cechują się przede wszystkim:

  • wyprofilowanym oparciem z wcięciem zlokalizowanym w części lędźwiowej kręgosłupa
  • oparciem o wysokości do łopatek lub też z wysokim oparciem z zagłówkiem
  • odpowiednią głębokością oparcia, która dopasowana jest do wzrostu użytkownika
  • regulacją wysokości siedziska – najlepiej z użyciem płynnie pracującego podnośnika pneumatycznego
  • podłokietnikami z regulacją, które zapewniają podparcie dla rąk podczas pracy
  • funkcją Tilt – pozwala na wychylenie oparcia do tyłu, by wyprostować plecy
  • obrotową podstawą poprawiającą komfort pracy przy biurku

Kluczowe jest zatem dopasowanie do profilu kręgosłupa, a także indywidualne dopasowanie. Warto pamiętać, że fotele obrotowe do pracy biurowej są projektowane z myślą o osobach o przeciętnym wzroście i wadze, dlatego też osoby niskie lub wysokie, a także ważące więcej powinny zwrócić szczególną uwagę na parametry siedzisk tego typu.

Gdzie można kupić dobry fotel obrotowy?

Dzisiaj dobre fotele biurowe można zakupić w różnych sklepach. Warto przede wszystkim skoncentrować się na sklepach specjalizujących się w sprzedaży takich mebli – to właśnie tam wybór jest najszerszy.

Zamówienia można składać dzisiaj także przez internet – konkretny model będzie dostarczony pod wskazany adres przez firmę kurierską. Wybrane sklepy zapewniają wtedy darmową dostawę, a także zwroty, dlatego wtedy, gdy krzesło jednak nie spełni oczekiwań klienta, może on oddać je do sklepu.

Zatem po to, aby praca w domu była jeszcze wygodniejsza, a także bezpieczniejsza dla kręgosłupa, warto wybrać odpowiedni fotel biurowy. To przyszłościowa inwestycja w swoje zdrowie!


mtbloger

No description.Please update your profile.

1 COMMENT

mtbloger

  • 8 czerwca, 2020 AT 10:54 pm

Jaaaaaaaaaaaaaaa mam już dość pracy w domu. Nigdy więcej home office. MOŻNA zwariować 🙂