Poduszki, narzuty i pokrowce, czyli jak odmienić wygląd mebli

dodatki do mebli

Kiedy mówimy o meblach, to zawsze mamy na myśli konstrukcję drewnianą, metalową lub plastikową, która pozbawiona jest jakichkolwiek dodatków. To jest bowiem najprostsza definicja mebli. Tyle, że w rzeczywistości bardzo często poszukujemy czegoś więcej. Pragniemy czegoś bardziej unikalnego i ciekawego, co naprawdę zaspokoi nasze zapotrzebowanie na otaczanie się pięknymi rzeczami. W tym celu produkuje się różnego rodzaju dodatki w postaci poduszek, narzut i pokrowców.

Zwykłe poduszki potrafią stanowić element ozdobny mebli. Wystarczy wziąć za przykład sofę do salonu lub narożnik. Praktycznie w każdym domu możemy zobaczyć na nich małe poduszki. Często pani domu dokłada wszelkich starań, by zawsze były one ułożone w odpowiedni sposób, zgodnie z jej własnym planem. Oczywiście poduszki te dopasowane są kolorystycznie do samych mebli, jak i otoczenia, dzięki czemu tworzą pasującą do siebie całość. Jest to niewielki dodatek, który jednak całkowicie zmienia wygląd całego zestawu wypoczynkowego.

Narzuty na meble

narzuty na mebleTo samo tyczy się wszelkiego rodzaju narzut i koców. Gdzie możemy je spotkać? No właśnie w przypadku mebli do salonu, czyli kanapy wypoczynkowej czy fotela. Ma to co najmniej dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, narzuta jest wybrana rozsądnie pod względem kolorystycznym więc dopełnia wystrój naszego salonu, a po drugie, pozwala utrzymać czystość i można ją w dowolnej chwili wyprać, co jest już trudniejsze w przypadku prania tapicerki meblowej.

Ostatnim omawianym dodatkiem są pokrowce na krzesła, które świetnie sprawdzają się w jadalni i kuchni. Trzeba przyznać, że zwykłe, drewniane krzesła mają swój urok, jednak z pokrowcami stają się jeszcze piękniejsze. Co więcej, pokrowce często idą w parze z miękkimi poduszkami, które sprawiają, że siedzenie na krześle staje się znacznie bardziej komfortowe. Pokrowce są bardzo popularne na wszelkiego rodzaju salach weselnych.


mtbloger

No description.Please update your profile.