Piękne, stylowe meble nie muszą być drogie

ile kosztują stylowe meble

Wszyscy widzieliśmy stylowe wnętrza, wypełnione pięknymi, drewnianymi krzesłami, dębowymi stołami, a także kredensami i szafkami zdobionymi idealnie wypolerowanymi klamkami. Niektórzy mieli to szczęście zobaczyć je na własne oczy, inni na zdjęciach przedstawiających inspiracje co do wystroju wnętrz. Każdy z nas jednak doskonale pamięta, że ceny takich mebli były zawrotne. Czy to oznacza, że naprawdę eleganckie meble muszą kosztować fortunę?

To, ile pieniędzy wydamy na meble do salonu, zależy od nas samych. Możemy oczywiście wybrać najłatwiejszą możliwą ścieżkę, czyli udać się do sklepu oferującego ekskluzywne meble w wysokich cenach i dostać od ręki to, czego szukamy. Wtedy jednak musimy wiedzieć, że za zwykły stolik nocny utrzymany w rustykalnym stylu zapłacimy mnóstwo pieniędzy.

Producent wysokiej jakości mebli

Chcąc wyposażyć swoje mieszkanie w stylowe meble i nie bankrutując przy tym, trzeba się nieco bardziej pofatygować. Można to zrobić na dwa podstawowe sposoby. Pierwszy obejmuje wycieczki po sklepach z używanymi meblami w poszukiwaniu kompletów mebli do salonu utrzymanych w eleganckim stylu, które nie są na tyle zniszczone, że można je spokojnie odnowić w dobrej cenie. Jest to jednak żmudny proces, który będzie nas kosztował sporo czasu.

Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie producenta mebli, który oferuje wysokiej jakości produkty, ale nie jest marką rozpoznawalną na całym świecie. Musimy bowiem wiedzieć, że kupując luksusowe meble do salonu, płacimy nie tylko za materiały wykorzystane do ich produkcji, ale przede wszystkim za markę. To, co pochodzi od renomowanej firmy, jest po prostu drogie. Tymczasem u zwykłego producenta mebli, który tworzy produkty wysokiej jakości, zapłacimy za tworzywa i koszty produkcji. W ten sposób możemy kupić piękny, skandynawski zestaw mebli wypoczynkowych w cenie nawet trzykrotnie niższej.

Odnawianie starych mebli

odnawianie starych mebliOsoby, które ubóstwiają tradycyjne rozwiązania, mają słabość do mebli z historią. Trzeba bowiem zauważyć, że dawniej meble wyglądały inaczej, niż obecnie. Wyglądały na znacznie bardziej wyniosłe, eleganckie i posiadające własny charakter. Dzisiaj przez masową produkcję meble coraz częściej wydają się być proste i przewidywalne. Wciąż jest grupa producentów specjalizujących się w produkcji mebli stylizowanych na staromodne, jednak są one przeznaczone do wąskiej grupy odbiorców i tworzone ręcznie, więc dla przeciętnego człowieka będą naprawdę sporym wydatkiem.

Odnawianie starych mebli to dla wielu jedyna droga do wyposażenia salonu w umiarkowanej cenie. Tak naprawdę każdy z nas jest w stanie odnowić meble przy użyciu środków dostępnych w zwykłych sklepach przemysłowych. Wymaga to poświęcenia czasu i przeczytania kilku poradników na temat renowacji mebli, jednak z powodzeniem można w ten sposób przywrócić ich dawny blask, usunąć przebarwienia czy podkreślić nasycenie koloru. To sposób na dużą oszczędność finansową przy wyborze mebli do naszego mieszkania.


mtbloger

No description.Please update your profile.

1 COMMENT

mtbloger

  • 25 maja, 2017 AT 6:26 pm

Pomijając fakt, że odnawianie mebli to sposób na sporą oszczędność, bo meble ze sklepu są bardzo drogie, to warto dodać, że to świetna zabawa. Ja do odnawiania starego stolika zaangażowałam przyjaciółki i świetnie się przy tym bawiłyśmy. A dzisiaj mogę się pochwalić stylowym stolikiem, który mam tylko ja – jedyny istniejący egzemplarz 🙂