Meble z funkcją spania – wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem

odnawianie starych mebli

Meble wyposażone w funkcję spania, czyli inaczej meble rozkładane są obecnie bardzo popularne. Gdy także przymierzasz się do zakupienia tego typu mebla, sprawdź razem z nami, o czym warto pamiętać podczas jego wyboru. Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach!

Kiedy warto wybrać sofę lub narożnik z funkcją spania?

Meble rozkładane są wielofunkcyjne i mogą przydać się w wielu sytuacjach. Kiedy warto je zakupić?

Najczęściej na meble z funkcją spania decydujemy się wtedy, gdy potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do snu, na przykład w małym mieszkaniu albo w pokoju dziecka lub nastolatka, gdzie nie można wstawić zwykłego łóżka.

Tego typu umeblowanie sprawdzi się też jako zapasowa przestrzeń do snu, na przykład narożnik do salonu może pomóc w przenocowaniu gości.

Jaki mebel z funkcją spania kupić?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje mebli z funkcją spania, dlatego też warto bliżej przyjrzeć się ich rodzajom:

1. Narożnik z funkcją spania

To jeden z najczęściej wybieranych produktów, ponieważ doskonale nadaje się do wielu wnętrz i zapewnia dużą przestrzeń do snu. Do niewielkich wnętrz świetnie sprawdzają się małe narożniki z funkcją spania, które nie zajmują dużo miejsca, ale jednocześnie zapewniają komfortowe spanie.

2. Sofa, kanapa z funkcją spania

Prosty mebel wyróżniający się opcją rozkładania, dlatego po rozłożeniu może posłużyć jako wygodne łóżko. Sofy i kanap najczęściej ustawiane są wzdłuż ściany. Świetnie nadają się też do mniejszych przestrzeni.

3. Fotel jednoosobowy z funkcją spania

To mebel określany również jako amerykanka. Wygląda jak zwykły fotel, ale w rzeczywistości pozwala na jego rozłożenie i uzyskanie dużej przestrzeni do snu. Fotele jednoosobowe wspaniale sprawdzają się w najmniejszych wnętrzach, na przykład w pokojach dziecięcych, nastolatków, domowych gabinetach.

Narożniki i sofy z funkcją spania – opcje rozkładania

Wybierając odpowiedni mebel z funkcją rozkładania, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest on rozkładany. Dzięki temu można korzystać z niego komfortowo, zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się używać jego funkcji spania każdego dnia.

Najlepiej wybierać takie meble, które wyposażone są w bezpieczne podnośniki i pozwalają na rozkładanie i składanie mebla jednym ruchem dłoni.

Meble rozkładane mogą być też wysuwane do przodu. Warto wtedy szukać modeli z kółkami, które łatwo przesuwają się po podłożu i nie niszczą go.

Można też zdecydować się na kanapę wyposażoną w wewnętrzny druciany stelaż, który po rozłożeniu daje równą powierzchnię do snu.

Wygodny narożnik lub kanapa z funkcją spania – co wybrać?

Gdy chcesz, aby w Twoim domu zagościł komfortowy narożni lub wygodna sofa z funkcją spania codziennego, pamiętaj o tym, by dobrać model zapewniający najwyższy poziom komfortu.

Warto wtedy zwrócić szczególną uwagę na kwestie jak:

  • Wielkość powierzchni do spania – im będzie ona większa, tym wygodniej będzie spało nam się na podłożu.
  • Rodzaj podłoża – najlepiej wybierać lepszej jakości meble zapewniające wysoki komfort snu, na przykład z pianką wysokoelastyczną, sprężynami.
  • Przebieg łączenia – najlepiej, aby nie wypadało ono w miejscu, w którym się śpi, ponieważ może powodować dyskomfort.

Aby dodatkowo podwyższyć swój komfort snu na meblu rozkładanym, warto zdecydować się na zakupienie materaca nawierzchniowego z pianki.

Gdzie zamówić meble z funkcją spania?

Obecnie wygodne meble z funkcją spania można zakupić w wielu sklepach. Z ofertami producentów można też łatwo zapoznać się w internecie.

Gdy zamawiamy meble bezpośrednio u producenta, mamy bardzo często możliwość wybrania ich materiału wykończeniowego ze wzornika. Dzięki temu można łatwo dopasować je do aranżacji pomieszczenia.


mtbloger

No description.Please update your profile.