Meble sypialniane do małej sypialni – to warto kupić!

mała sypialnia

Sypialnia w Twoim domu lub mieszkaniu jest niewielka? Sprawdź, jakie meble warto do niej dobrać, aby korzystać z niej każdego dnia komfortowo!

Dobór mebli do małej sypialni – o czym pamiętać?

Gdy sypialnia ma mały metraż, bardzo duże znaczenie ma wybranie odpowiednich mebli pod kątem ich wymiarów oraz stylu i materiałów. Tylko wtedy będzie można uzyskać optymalny efekt – funkcjonalne, estetyczne wnętrze dopasowane do naszego gustu.

Do sypialni można dobrać różnorodne meble – drewniane, z płyt meblowych na wysoki połysk, meble kute czy też meble do zabudowy. Warto więc wcześniej zapoznać się z różnymi propozycjami, aby wybrać najlepsze umeblowanie dla siebie.

Jakie meble do sypialni o małym metrażu?

W małych sypialniach kluczowym elementem będzie łóżko. Dla pary warto wybrać to o minimalnym rozmiarze 140 x 200 cm. Warto też odpowiednio je ustawić, by dostęp do niego był wygodny.

Poza łóżkiem w małej sypialni najczęściej umieszczane są także inne meble, w tym szafa ubraniowa, komoda, nierzadko toaletka, a także krzesło albo fotel. Ponadto warto wygospodarować miejsce na małe szafki nocne.

łóżko w małej sypialni

Klasyczne i nowoczesne sypialnie – jakie meble wybrać?

Do małej sypialni sprawdzą się zarówno klasyczne, jak i nowoczesne meble. Warto więc dobrać je do swojego gustu oraz do aranżacji całego domu, gdy pragnie się uzyskać wnętrze o spójnym wystroju.

Klasyczne meble najczęściej przyciągają wzrok swoimi dekoracyjnymi motywami, na przykład frezowaniami. Świetnie sprawdzą się wtedy meble w stylu francuskim czy meble rustykalne, które wpisują się w aranżacje shabby chic.

Również można zdecydować się na nowoczesne, proste meble sypialniane, które przyciągają uwagę swoimi geometrycznymi, czystymi formami.

Obecnie bardzo modne są też meble loft, które wyróżniają się przemysłowym, industrialnym wyglądem. Tego typu umeblowanie charakteryzują się głównie wykorzystaniem ram metalowych w czarnym kolorze oraz drewna o średnim wybarwieniu.

Jak optycznie powiększyć małą sypialnię?

Mała sypialnia może sprawiać klaustrofobiczne wrażenie. W takim przypadku warto zdecydować się na rozwiązania powiększające ją optycznie.

Najprostszym sposobem, by uzyskać optyczne powiększenie wnętrza, są w tym przypadku białe meble do sypialni. Biel odbija światło i powoduje, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne.

Gdy kupujemy ramę łóżka, warto wybrać tą na nóżkach, ponieważ odsłonięcie podłogi również sprawi, że pokój będzie optycznie większy.

Warto także pamiętać o odpowiednich materiałach wykończeniowych i dodatkach – białe ściany, lekkie zasłony lub firanki, lustra.


mtbloger

No description.Please update your profile.