Meble na wysoki połysk – co musisz wiedzieć przed zakupem?

meble na połysk

Szukasz nowoczesnych i eleganckich mebli? Postaw na wysoki połysk! Obecnie to nadal bardzo popularne umeblowanie wybierane do wielu wnętrz. Co warto wiedzieć na temat mebli na wysoki połysk? Sprawdź najważniejsze informacje!

Z czego wykonane są meble na wysoki połysk?

Do wykonania mebli o wysokim połysku wybierane są specjalne płyty meblowe, które pokrywane są połyskującym lakierem. Malowanie mebli na wysoki połysk odbywa się z użyciem specjalnych maszyn, dzięki temu ich powierzchnia jest gładka i lustrzana, a przez to tak efektowna.

Płyty meblowe na wysoki połysk dostępne są w wielu wariantach, między innymi można kupić je w kolorach jak biały, czarny, czerwony, szary, zielony, ale również na wysoki połysk wykańczane są płyty drewnopodobne oraz imitujące kamień.

Dobrej jakości meble na wysoki połysk mogą posłużyć przez wiele lat, trzeba jednak pamiętać o tym, że mogą one wymagać częstszego czyszczenia ze względu na widoczny na nich kurz i odciski palców.

Meble na wysoki połysk – gdzie warto je ustawić?

W tym wariancie można zakupić obecnie wiele typów mebli, na przykład mogą być to meble kuchenne, do salonu, sypialni czy łazienki, dlatego mają one wszechstronne zastosowanie.

Najczęściej tego typu meble są ustawiane w aranżacjach nowoczesnych, z którymi świetnie współpracują. Można wybrać je również do wnętrza glamour, które umiejętnie łączy w sobie pałacowy szyk z nowoczesnymi materiałami.

Warto też wskazać, że tego typu umeblowanie świetnie nadaje się do małych wnętrz. Połyskująca powierzchnia powoduje, że przestrzenie wydają się większe niż w rzeczywistości.

Meble kuchenne na wysoki połysk

Bardzo często meble na wysoki połysk kupowane są do kuchni. Można zdecydować się na meble nowoczesne na wymiar lub też zakupić je jako gotowe.

W kuchniach meble na wysoki połysk tworzą efektowne, współczesne aranżacje. Doskonale komponują się również z materiałami jak kamień czy drewno, dlatego mają uniwersalne zastosowanie.

Do małych wnętrz polecane są przede wszystkim białe meble na wysoki połysk, które mogą optycznie powiększyć niewielką kuchnię.

Meble na wysoki połysk do salonu

Drugim pomieszczeniem, gdzie doskonale nadają się meble na wysoki połysk, jest salon.

W salonie świetnie sprawdzają się meble do przechowywania na wysoki połysk – stoliki RTV, szafki, regały, komody, a także stoliki kawowe oraz stoły. Doskonale komponują się także ze szklanymi powierzchniami.

Wysoki połysk – jakie meble do sypialni wybrać?

W sprzedaży można znaleźć również meble wykończone na wysoki połysk przeznaczone do sypialni. Warto wtedy zwrócić uwagę na szafy do przechowywania – wolnostojące albo do zabudowy.

Szafa na wysoki połysk będzie świetnie prezentowała się w nowoczesnych aranżacjach, dzięki czemu sprawi, że sypialnia nabierze współczesnego wymiaru. Takie meble mogą też optycznie powiększyć wnętrze, dlatego warto o nich pomyśleć wtedy, gdy sypialnia jest mała.

Malowanie mebli na wysoki połysk

Meble na wysoki połysk można kupić jako gotowe, ale można również zdecydować się na pomalowanie obecnych mebli, by uzyskać podobny efekt. Jak pomalować meble na wysoki połysk?

Do malowania mebli na wysoki połysk polecane są przede wszystkim farby akrylowe oraz lakiery, które nakłada się na nawierzchnię. Warto pamiętać o odpowiednich wyszlifowaniu powierzchni przed malowaniem, aby nie było na niej żadnych nierówności i zanieczyszczeń. W efekcie można uzyskać stylową powierzchnię z połyskiem.

Dodatkowo można malować meble z płyt na wysoki połysk, gdy chcemy, aby były one matowe albo miały inny kolor. Należy wtedy postępować podobnie, ale przed malowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne wyszlifowanie powierzchni, by była matowa. Wtedy wierzchnie warstwy będą miały wysoką przyczepność.


mtbloger

No description.Please update your profile.