Meble do wypełnienia pustej przestrzeni

meble do wypełnienia wolnej przestrzeni

Przechodząc przez niektóre pomieszczenia swojego mieszkania, całkiem możliwe, że dopada cię poczucie pustki. To szczególnie aktualne w przypadku dużego pokoju, którego przestrzeń nie jest całkowicie zagospodarowana. Zbyt duża ilość wolnej przestrzeni skłania nas do myślenia, czy wszystko zostało urządzone we właściwy sposób? Dzisiaj podpowiemy, jak przy pomocy odpowiednich mebli uniknąć tego niewygodnego odczucia.

Naszym celem jest zagospodarowanie pustego miejsca, ale zrobienie tego w jak najbardziej oszczędny sposób. Nie chcemy przecież wydawać wszystkich oszczędności na kolejne szafy, narożniki czy kanapy, bo nie o to w tym chodzi. Mowa raczej o kilku subtelnych sztuczkach dekoratorskich, dzięki którym przy niewielkim nakładzie pieniędzy możemy osiągnąć ciekawy rezultat.

Stolik nocny do przedpokoju

Najlepsze meble do zagospodarowania przedpokoju czy korytarza w domu, to stoliki nocne. Są one niewielkie, przez co można je kupić w atrakcyjnej cenie, a mimo to dają duże możliwości od strony aranżacji wnętrz. Wystarczy postawić mały stolik w przedpokoju, na nim ułożyć ramkę ze zdjęciem, wazon z kwiatami czy nawet mały zegar, by sprawić, że przestrzeń nabierze unikalnego charakteru. Stolik nocny sprawi, że przechodząc przez przedpokój, już nigdy nie odniesiesz wrażenia pustki.

stolik nocny do przedpokojuNo dobrze, a co w przypadku korytarza, który jest na tyle wąski, że nie możesz sobie pozwolić na wstawienie jakichkolwiek mebli, ponieważ utrudni to poruszanie się? Wbrew pozorom to bardzo częsty przypadek, ponieważ długość korytarza jeszcze bardziej wzmacnia poczucie, że przestrzeń jest pusta i niezagospodarowana. W takiej sytuacji z pomocą jednak przychodzą meble wiszące w postaci małych półek przykręcanych do ścian. Mogą być wyposażone w lustro czy małe drzwiczki, w których znajdą się wieszaki na klucze. To subtelna zmiana, jednak od strony wystroju jest olbrzymia. To już nie będzie ten sam korytarz, który denerwował cię swoją bezpłciowością.

W takich sytuacjach uświadamiamy sobie, jak ważną rolę odgrywają meble w naszym mieszkaniu. Nawet niewielka szafka czy kredens na tyle mocno przyciąga nasz wzrok, że gdy z dnia na dzień zniknie, to czujemy się w domu zagubieni i wyobcowani. W niektórych przypadkach można próbować zapełnić wolną przestrzeń grubym dywanem czy obrazem na ścianie, jednak koniec końców nie zadziała to tak skutecznie, jak właśnie meble. Nie da się bowiem zastąpić przestrzenności, jaką dają stoliki i szafki.


mtbloger

No description.Please update your profile.