Meble dla dziewczynki – jaki styl wybrać?

pokój dziewczynki

Nie wiesz, jaki styl mebli będzie najlepszy w pokoju dziewczynki? Poznaj nasze propozycje, aby znaleźć najlepsze umeblowanie dla swojej pociechy!

Klasyczne mebelki dla dziewczynki

Jeżeli poszukiwany jest zestaw mebli dla dziewczynki wyróżniający się ponadczasowym wyglądem, warto postawić na te w stylu klasycznym.

Klasyczne meble wyróżniają się prostym, aczkolwiek szykownym wyglądem, jaki nadają im dekoracje, na przykład efektowne frezowania na frontach czy rzeźbione nóżki. Najczęściej kupowane są meble drewniane w kolorze białym, który daje również najszersze możliwości aranżacyjne we wnętrzach i dodatkowo optycznie je powiększa.

Takie meble wspaniale sprawdzają się zarówno w pokoju niemowlęcia, jak i nieco starszej dziewczynki. Wprowadzają do wnętrza baśniowym pałacowy klimat.

Meble dla dziewczynki w skandynawskim stylu

Kolejną propozycją są meble skandynawskie. Styl scandi nadal jest bardzo popularny i będzie strzałem w dziesiątkę przy urządzaniu pokoju dziewczynki.

Skandynawskie meble dziecięce to wiele ciekawych modeli do wyboru. Wśród nich można znaleźć między innymi meble drewniane o jasnych wybarwieniach, białe meble z płyt drewnopodobnych.

Wyróżniają się jasnymi kolorami i prostymi formami, dlatego dają również różnorodne możliwości pod kątem ich aranżacji. Dodatkowo często oferowane są w zestawach, dlatego można łatwo dobrać je do siebie pod kątem ich estetyki, by uzyskać atrakcyjnie wyglądający komplet.

Nowoczesne meble dla dziewczynki

W pokoju dziewczynki bardzo dobrze sprawdzą się również meble nowoczesne. Takie meble mogą być też przyszłościowym wyborem, ponieważ ze względu na swój współczesny wygląd nie będą wymagały wymienienia na wymianę na nowe.

Takie meble również można zakupić w wielu kolorach, aby dopasować je do aranżacji wnętrza. Dużym powodzeniem cieszą się te w kolorach jasnych, a także z kolorowymi zdobieniami.

Aby nadać im efektowny wygląd, można także wykorzystać naklejki na meble dla dziewczynki, na przykład ze zwierzątkami, kwiatami, gwiazdkami. Najlepiej zdecydować się na te naklejki, które pozwalają na łatwe odklejenie ich z podłoża.

Rustykalne meble dla dziewczynki

Ciekawym pomysłem mogą być także meble w rustykalnym stylu, który nawiązuje do wiejskich przestrzeni. Takie mebelki mogą być doskonałym pomysłem dla młodszej i starszej dziewczynki.

Meble rustykalne mogą być wykonane z jasnego drewna albo z bieli. Często są one również dekoracyjnie zdobione, na przykład rzeźbione. Mogą być też specjalnie postarzane.

Sprawdź artykuł o pufach dla dzieci: https://www.alladyn-meble.com.pl/pufa-do-pokoju-dzieciecego-modny-i-wygodny-dodatek/


mtbloger

No description.Please update your profile.