3 rady, dzięki którym wybierzesz dobre meble do salonu

jakie meble do salonu wybrać

Doskonale wiemy, jak jedna zła decyzja potrafi ciągnąć za sobą konsekwencje, które będą nas prześladować przez wiele lat. Tak jest chociażby podczas urządzania mieszkania. Jeżeli zdecydujemy się na niewygodne meble, to będziemy musieli odczuwać skutki w postaci bólu kręgosłupa przez długi czas, a oglądanie filmów w wieczorne weekendy stanie się nieprzyjemnym doznaniem. Aby oszczędzić wam tych niedogodności, postanowiliśmy opracować 3 rady, dzięki którym upewnicie się, że wybieracie meble do salonu, z których w dłuższej perspektywie czasowej będziecie naprawdę zadowoleni.

  1. Wybieraj meble, o których się mówi

Rekomendacje to potężna siła, której nie można lekceważyć przy wyborze mebli. Bez znaczenia, czy szukamy dużego stołu dębowego do jadalni, czy tylko stolika nocnego do sypialni. Starajmy się szukać takiej oferty, o której w ostatnim czasie było głośno. Dlaczego? Ponieważ ludzie uwielbiają chwalić się tym, że zostali w jakiejś firmie profesjonalnie obsłużeni lub nabyli w dobrej cenie produkt wysokiej jakości. Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach decyduje się na wystawienie pozytywnej opinii czy napisanie postu polecającego jakąś firmę, to znaczy, że naprawdę warto przyjrzeć się jej ofercie, ponieważ wszyscy są na tyle zabiegani, że rzadko wystawiają podobne rekomendacje.

Możesz myśleć, że takie polecenia odnoszą się wyłącznie do dużych marek, które mają największe udziały na rynku. Nie do końca. W opiniach piękne jest to, że nie ma znaczenia, czy firma oferująca wysoką jakość jest znana, czy nie. Możesz spotkać opinie dotyczące niewielkich, lokalnych producentów mebli i na tej podstawie przekonać się, że dostarczają oni towar o wiele wyższej jakości, niż ogromne sklepy meblowe mające swoje oddziały w całym kraju.

Patrzenie na opinie, czy to w internecie, czy w czasopismach meblowych, pozwala też na znalezienie serii mebli, które są modne. Gdy bowiem jakaś firma wypuszcza na rynek nową linię mebli i jest ona naprawdę dobra, to wieści o tym rozchodzą się w ekspresowym tempie. Poświęcając trochę czasu na przeczytanie ostatnich recenzji, możesz szybko znaleźć świeżą propozycję mebli, które wniosą do twojego salonu nutkę nowoczesności.

  1. Kupuj meble w gotowych kompletach

Jeśli odwiedzisz sklep meblowy, to szybko zauważysz, że na wystawie znajdują się gotowe propozycje dotyczące wystroju salonu. Wtedy dobrane są sofy, komody i szafki, które pasują do siebie pod względem rodzaju drewna i kolorystyki. Nazywa się to kompletem meblowym i daje ci pewność, że wszystkie elementy świetnie do siebie pasują. To ogromne ułatwienie, ponieważ od razu wiesz, że jest to ta sama, spójna linia mebli. W przypadku kupowania mebli z osobnych linii, musisz sprawdzać, czy kolory zbytnio od siebie nie odbiegają i czy szafa dębowa będzie dobrze wyglądać obok bukowego stołu.

komplety mebliWiele sklepów tworzy wystawy mebli, opierając je na konkretnym stylu dekoratorskim. Możemy więc przejść przez wnętrza urządzone nowocześnie, rustykalnie czy też minimalistycznie – wszędzie zastaniemy konkretny komplet mebli do salonu, które będą pasować do danego stylu. Jak więc widać, w obecnych czasach urządzanie mieszkania bez pomocy doświadczonego projektanta jest nie tylko możliwe, ale patrząc na taką pomoc ze strony sklepów meblowych, jest to więc łatwe i przyjemne.

  1. Pozwól, by meble były główną dekoracją

Wielu z nas nie rozumie, w czym tkwi istota piękna zwykłych mebli. Na początku wszystko idzie zgodnie z planem, bo do pustego salonu wprowadzamy komodę, kilka szafek, duży stół i kanapę wypoczynkową. Tworzymy w ten sposób czyste, ładnie urządzone wnętrze, które jest przyjemne dla naszego oka. Na tym etapie powinniśmy się zatrzymać i zrozumieć, że meble same w sobie są najlepszą dekoracją, jaką możemy zagwarantować w naszym mieszkaniu. Piękna faktura naturalnego drewna, połysk i ładnie wyszlifowane, drewniane klamki – to drobne detale, które nadają meblom ciekawy wygląd.

Problem zaczyna się w momencie, gdy zaczynamy obładowywać półki mnóstwem bibelotów, szafki zapełniamy ramkami na zdjęcia, a stół ugina się pod ciężarem kwiatów. Opamiętajmy się w tym szaleństwie i nie zapełniajmy każdej wolnej przestrzeni naszych mebli. Pozwólmy, by półka pozostała pusta. Wtedy będzie robić takie wrażenie, jakie powinna.


mtbloger

No description.Please update your profile.