3 modne kolory mebli w 2017 roku

modne kolory mebli w 2017 roku

Co sprawia nam najwięcej problemów przy wyborze mebli? Oczywiście zdecydowanie się na jeden z wielu dostępnych kolorów oferowanych przez producenta. Podjęcie decyzji, czy chcemy szafkę nocną w kolorze szarości, czy też regał na książki w odcieniu indygo, jest niezwykle trudne. Jeśli więc należysz do grupy osób, które nie mają jednego ulubionego koloru lub po prostu chcą mieć meble w uniwersalnym, modnym kolorze, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poznaj, jakie trzy kolory były najpopularniejsze w branży meblowej w obecnym roku.

  1. Delikatna szarość

Meble w odcieniach szarości należą do najbardziej wygodnych, ponieważ pasują do każdego wnętrza. Świetnie wpasują się w każde otoczenie ze względu na swoją delikatną barwę, która nie jest ani kontrastowa, ani wyrazista. W niektórych meblach szarość mieszana jest z delikatnym błękitem lub żółtym, co pozwala na osiągnięcie bardziej nowoczesnego, zmysłowego koloru.

Szarość można z powodzeniem wykorzystać w meblach do salonu, jak i meblach biurowych. Doskonale będzie się prezentować z drewnianymi krzesłami w odcieniu jasnobrązowym lub beżowym. Warto wzbogacić taki wystrój o złote dekoracje, lecz w ograniczonej ilości, pamiętając że mają one stanowić zmysłowe dopełnienie, a nie odgrywać pierwsze skrzypce.

  1. Niebieska elegancja

Od dawna w branży dekoracji wnętrz kolor niebieski uznawany jest za symbol elegancji. Co prawda w przypadku mebli jest on wykorzystywany dosyć rzadko, ale ostatnimi czasy wzrasta popularność stosowania lekko niebieskich klamek czy narożników. To kolejny odcień z gatunku neutralnych, które dodatkowo działają kojąco na nasze zmysły, ponieważ kojarzą się z błękitnym niebem lub szumem fal.

Niebieski odcień najlepiej współpracuje z jasnym drewnem lub meblami pokrytymi białą farbą. Wtedy tworzy cudowne dopełnienie. Można go też połączyć z meblami w stylu retro, aby uzyskać intrygujące zestawienie nowoczesności z klasycznymi rozwiązaniami.

  1. Zimna i ciepła zieleń

meble w odcieniu zieleniMeble w kolorze zieleni wymagają pewnej dozy odwagi. Nie należą bowiem do kolorów, które naturalnie łączymy z meblami do mieszkania, więc dla wielu może się to wydawać czymś nietypowym. Nie da się natomiast ukryć, że łącząc je z ciekawymi dodatkami, na przykład w kolorze brązu, można uzyskać ciekawy wystrój wnętrza, bazujący na przyrodzie, w której zieleń idzie zwykle w parze z odcieniem brązu, jak na przykład w przypadku drzew.

W zależności od intensywności zieleni, meble w tym odcieniu mogą przybierać zarówno ciepłą, jak i zimną temperaturę. Nie ma więc problemu, by na podstawie zielonego koloru stworzyć wystrój o dowolnej stylistyce.


mtbloger

No description.Please update your profile.